Grillo Spa

GRILLO SpA ;1953 yılında "OFFICINE PINZA" adı altında kuruldu.

Benito Pinza, yenilikçi bir proje olarak yirmi yaşındayken 1957'de ilk GRILLO el traktörünü icat etti; Bu yıl,tarımsal mekanizasyon dünyasındaki büyüleyici serüvenin tarihinde bir kilometre taşıdır.  

GRILLO profesyonel tarım, yeşil alanların bakımı ve özel ev bahçelerinde ev kullanımı için 50 yılı aşkın bir süredir makine tasarlamakta ve üretmektedir.  GRILLO, operatörlere günlük işlerinde yardımcı olabilecek yeni teknik çözümler üretmek ve her zaman daha keyifli hale getirmek amacıyla verimli ve profesyonel bir teknik kadro ile makinelerini tasarlar. Her yeni makine, dayanıklılığını ve güvenilirliğini kanıtlamak için çok sıkı testlerden geçer ve ancak bu testler tamamlandıktan sonra,GRILLO Kalite Sistemi tarafından benimsenen sıkı Avrupa standartlarını takiben üretim yapılmasına izin verilir.  

Endüstriyel üretim, Cesena (İtalya) çevresindeki dört fabrikada yüksek teknoloji araçları (örneğin, Lazer kesim, robotik, yarı otomatik montaj zinciri) ile yapılır.    

GRILLO şirketi yılda 20.000 makine üretmekte ve 50'den fazla farklı modele yayılmakta ve 200'den fazla personel istihdam etmektedir.  

GRILLO, 5 kıtada 55 ülkede ürünleriyle temsil edilmektedir.

1.000 bayi, 50'den fazla distribütör ve 3 satış şubesinden oluşan dağıtım ve satış sonrası ağına sahiptir.  

Üretim, teknik ve satış elemanlarının eğitimi, yedek parça ve satış sonrası servis yönetimi doğrudan Cesena merkez bürosu tarafından değil aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerindeki şubeler veya distribütörler tarafından kontrol edilmektedir.