oregon chainsaw ile ilgili görsel sonucu

Blount Tarihi

1947'de Oregon Testere Zinciri Şirketi Joe Cox tarafından Portland, Oregon'da kuruldu.

Joe, ahşap lifiJoe Cox ile ahşap böceği larva'sının çiğnediği kadar etkili gördükten sonra modern testere zinciri tasarımını geliştirdi. Diğer birçok küçük şirket gibi Oregon Testere Zinciri Joe Cox'un evinde küçük bir operasyon olarak başladı.

Bunu izleyen yıllarda, Joe, testere zinciri işini genişletti ve birkaç çalışanı işe aldı. Bu çalışanlar arasında 1953 yılında şirketi satın alarak güçlü büyüme ve genişleme döneminde şirketin başına geçen John Gray bulunuyordu. 1957 yılında şirket Omark Industries olarak yeniden adlandırıldı.

Şirket yıllar boyunca büyümeye devam etti. 1980'de Omark Industries, Amerikan Borsası'nda OMK Pine Beetlesolarak listeye girdi ve ertesi yıl Portland, Oregon'da yeni bir şirket ofisi
açtı.

1985 yılında Omark Industries, Blount, Inc. tarafından satın alındı. Bu şirket, merkezi Alabama'daki Montgomery'de bulunan bir inşaat şirketiydi. Kurucusu Winton M. (Red) Blount'du, kariyerine bir inşaat müteahhidi olarak başladı ve dünya standartlarındaki inşaat projeleri ile başarılı bir iş yaptı. 1991 yılında şirket, inşaat sektörü için özel zincir testereli uygulamalar geliştirmeye odaklanan ICS işini kurdu.

1993 yılında inşaat sektöründen ayrılan Blount, Blount International, Inc. olarak yeniden adlandırıldı ve odak noktasını yalnızca imalat üzerine çevirdi. Neredeyse bir gecede, Blount dünya çapında bir inşaat firmasından dünya çapında bir imalat şirketine gitti.

1997'de Blount, tanınmış ve saygın bir çim biçme bıçağı üreticisi ve çim ve bahçe ürünleri tedarikçisi John Grayolan Missouri Kansas City'deki Frederick Manufacturing Corp.'ı satın aldı. Satın alma, Blount'un açık ekipman parçaları ticaretindeki önemli genişlemesini işaret etti.

1999 yılında Blount, Lehman Brothers Merchant Banking tarafından satın alındı ​​ve beş yıl sonra New York Borsası'nda BLT sembolü altında listeye
alındı.

2002 yılında Blount'un şirket merkezi, Alabama'daki Montgomery'dan Portland, Oregon'a, Oregon Cutting Systems ve ICS'den oluşan Outdoor Products bölümünün merkez ofislerine taşındı.

Blount, dünya çapında üretim operasyonları ve güçlü bir dünya çapında dağıtım ağı geliştirerek işini Winton Red Blountbüyüttü. Şirket, Kanada'nın Guelph kentinde üretim tesisleri eklenerek faaliyetlerini genişletti (1952); Portland, Oregon (1965); Curitiba, Brezilya (1979); Ve Frederick Manufacturing (1997), Windsor (2000), Carlton Company (2008), SpeeCo (2010), KOX (2011) ve Woods Equipment gibi tamamlayıcı şirketlerin satın alınmasıyla ve Fuzhou, China (2005) TISCO (2011).

2016'da Blount, American Securities ve P2 Capital Partners tarafından satın alındı.

Blount Headquarters

BLOUNT INTERNATIONAL MARKALARI

Blount Brands Oregon
Blount Brands Carlton
Blount Brands Kox
Blount Brands Woods
Blount Brands SpeeCo
Blount Brands ICS