STIHL ailesinin bir üyesi

Üstün teknik detaylarla elde edilmiş yüksek kalite, dayanıklılık ve yüksek performans

1981 yılında sadece bahçe öğütücüsü ile başlayan VIKING tarihçesi bahçe ile uğraşanların amatör veya profesyonel olsun tüm taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilen geniş ve eksiksiz bir ürün grubuna doğru gelişmiştir.

VIKING, bayileri, Avrupa genelinde ki son kullanıcıları ve medyanın tarafsız gözle yaptığı testler nezninde yenilikçi ve hizmet merkezli tedarikçi sıfatıyla mükemmel bir üne sahiptir. Bu durumun oluşmasında en önemli etkenlerden biri güvenilir ve birinci sınıf VIKING stratejisidir. Bu strateji bütün alanlarda; ürünlerde ve hizmette olduğu kadar araştırma geliştirme,üretim ve satışta kalitedir.

Marka

VIKING bahçe ile uğraşanlar tarafından kolaylıkla farkedilebilen birinci sınıf bir markadır ve bu farkı yaratan etkenler şunlardır: 
Eşsiz dizayn,
Yenilikçilik, 
En üst düzeyde üstün teknik detaylarla elde edilmiş yüksek kalite,dayanıklılık ve yüksek performans 
Rahatlık ve ergonomi 
Uzman bayiler 

Hizmet Sözü

VIKING bahçe aletleri bahçe ile çalışmayı basitleştirerek güvenilir ve emniyetli bir hale getirirler. Amatör bahçıvanlar bile profesyonel kullanıcıların kendilerine has güveniyle çaba gerektiren işlerin altına rahatlıkla girerler. Emniyet, güvenilirlik ve kullanımdaki kolaylık VIKING ürünlerini her bahçe için güvenilir yapan unsurlardır.

Multi-Mower konsepti yardımıyla bahçıvanlar VIKING çim biçme makinelerini kullanarak çim biçme ve yayma-parçalama işlerini basitçe yerine getirebilirler. VIKING bahçe öğütücüleri yardımıyla, bahçıvanlar öğütme ve parçalama performansını arttırabilirler; bu da, ince dallı, yoncalı, yapraklı dallar için dizayn edilmiş yonca yaprağı şeklindeki besleme deliği ve ters yönde hareket edebilen mekanizma sayesinde sağlanmaktadır. Yüksek kaliteli STIHL ürünleri uzun kullanım süresini garanti etmektedir. Üretimden kalkmış olan eski model makinelere bakım ve tamir yapılması durumunda dahi uzun yıllar yedek parça hizmeti verilmektedir.

VIKING ürünleri ile doğru karar vermemin memnuniyetini yaşarsınız. VIKING demek güvenilir bir markanın sağladığı güven, serviste yeterlilik ve sizi yönlendirebilecek, tavsiyelerde bulunabilecek ve yardımcı olacak uzman kişiler demektir.